Telefon
WhatsApp
Dünyaya İnsan Hakları Dersi Veriyoruz

Ziyaretler sonrası yazılı bir mesaj açıklama yayımlayan Yurdunuseven; "Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme Komisyonumuzun alt komisyonu olarak faaliyetlerini sürdüren Hükümlü ve Tutuklu Hakları Komisyonu üyesi milletvekillerimiz ile beraber yurdumuzun her köşesindeki ceza infaz kurumlarını ziyaret ederek herhangi bir eksiklik ve mağduriyete fırsat vermemek için incelemelerimizi sürdürüyoruz.Van ziyaretleri kapsamında ilk olarak Kocaeli Parkı'nda vatandaşlarımız ile bir araya gelerek hasbihal ettik. Yine bu ziyaretler kapsamında Van Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde incelemelerde bulunduk. Burada çalışan yetkililerden ve memurlardan ceza infaz kurumlarımızın faaliyetleri, mevcut durumu hakkında bilgiler aldık. Ceza infaz kurumlarımız artık sadece suç işleyenlerin barındırıldığı bir yer olmaktan çıkıp hükümlü ve tutukların yeniden topluma kazandırıldığı ve hatta meslek sahibi edindirildiği yerler olduğunu bir kez daha canlı olarak iştirak ettik." dedi.

Resim

         Ceza infaz kurumlardaki ziyaret sonrası burada hükümlü ve tutuklu olarak bulunan mahkumların şartlarına dikkat çeken Yurdunuseven; "Her konuda olduğu gibi ceza infaz kurumlarımızda barınan tutuklu ve hükümlülerin de hakları ve yaşam şartları noktasında tüm dünyaya ders verir nitelikte uygulamalarımız var. Ülkemizin her köşesindeki ceza infaz kurumlarında olduğu gibi burada da şartlar insan haklarına uygun. Avrupa Birliği üyesi olup Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nde belirttiği şartların çok altında cezaevlerine sahip avrupa ülkelerinden çok daha iyi durumdayız."

            Açıklamasında Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'e yaptıkları ziyarete de değinen Yurdunuseven; "Ülkemizin her köşesi başka cennet. Bu ziyaretlerimiz dolayısıyla gezip görme fırsatı bulduğumuz Van'da bambaşka bir güzelliğe sahip. Kıymetli valimizi de ziyaret ederek kurumlarımızın işleyişi hakkında bilgi aldık.Bu güzel şehre indiğimiz andan itibaren büyük misafirperverlik gösteren Valimiz Mehmet Emin Bilmez'e de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği