Telefon
WhatsApp
İyi Parti’de ilk aday adayı belli oldu

2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları belli olmaya başladı. İYİ Parti’de şu anda İl Genel Meclis üyeliği yapan Alper Yağcı, hazırladığı özel bir video ile aday adaylığını ilan eden ilk isim oldu. Yağcı, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda Kocatepe Anıtı, Utku Anıtı, Demirciler Çarşısı, tarihi Afyon Konakları, Mevlevihane ve Karahisar Kalesi önünde görülüyor. Yağcı’nın bu videoda “her şeyin üstesinden geleceğiz, geleceğe umutla bakacağız” mesajı ise dikkat çekti.

“BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM”

Videonun son bölümünde ise kamera karşısında görülen Yağcı, net bir şekilde aday adayı olduğunu şu sözlerle ilan ediyor: “Sevgili Afyonkarahisarlı hemşerilerim, her köşesine aşık olduğum memleketime hizmet edebilmek için 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti’den Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adayı olduğumu belirtir, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

ALPER YAĞCI kendini şu şekilde tanıttı?

01.05.1981 yılında dünyaya geldim.

Kadınana İlköğretim Okulu, Şemsettin Karahisarı Orta Okulu ve Afyon Lisesindeki eğitimlerimin ardından sırasıyla Mahalli İdareler önlisans, Kamu Yönetimi lisans ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım.

  • 2003 yılında İçişleri Bakanlığına bağlı Afyonkarahisar Belediyesi Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi başkanlığını Türkiye’de seçilmiş ilk Gençlik Meclisi başkanı olarak kazanıp, bu görevdeyken ilimizi Gençlik Parlamentosu Afyonkarahisar Parlamenteri olarak 2,5 yıl temsil ettim.
  • Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı görevini iki dönem üst üste yürüttüm.
  • İYİ Parti İl kurucu disiplin kurulu üyeliği görevinde bulundum.
  • İYİ Parti Genel Merkez Mahalli İdareler Başkanlığında Başkan Yardımcı görevinde bulundum.
  • İYİ Parti Genel Merkez 3. Dönem Genel İdare Kurulu Üyesi olarak görev yaptım.
  • İYİ Parti Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeliği görevine halkımızın teveccühü ile 2019 Mart ayında yapılan seçimlerde seçilmiş olup yaklaşık 4,5 yıldır bu görevi yürütmekteyim.
  • Eğitim ve Danışmanlık Alanlarında Ticari faaliyet göstermekteyim.
  • Sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyeliğim ve fahri üyeliklerim mevcuttur.
  • Evli ve iki çocuk babasıyım.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!