Telefon
WhatsApp
İYİ Partili Mısırlıoğlu’ndan, AK Partili Uluçay’a gönderme!

Mısırlıoğlu açıklamasında  “Buradan çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyada hiçbir çocuğun gözünden acıdan, yoksulluktan ve çaresizlikten bir damla gözyaşı akmasın diye Allah’ıma dua ediyorum ve tüm çocuklarımızın alınlarından öpüyorum” dedi.

UMULMADIK BAŞARILAR ELDE EDİLDİ

Mısırlıoğlu, yerel seçim sonuçlarına dikkat çekerek, iktidarı temsil eden partinin kökleştiği belediyelerin hemen hemen tamamını muhalefet partilerinin kazandığını belirtti. İl Başkanı Mısırlıoğlu ayrıca, muhalefetin özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'nin kazandığı ilçelerde bile umulmadık başarılar elde ettiğini ifade etti. İlçelerde yaşanan bu değişimleri, milletin iradesi ve tercihi olarak nitelendirip, bunu kabul etmek gerektiğini vurguladı.

ÇAY KAHVE İÇELİM

AK Parti önceki dönem il başkanı ve yerel seçimlerde Afyon Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Ceylan Uluçay’ın, Afyonkarahisar Belediye Başkanı CHP’li Burcu Köksal'ın icraatlarını eleştirilerek, İYİ Parti teşkilatının kapısına kilit vurulduğuna dair imalarda bulunulmasına cevap veren İl Başkanı Mısırlıoğlu, partilerinin kapısının herkese açık olduğunu, vatandaşların ve partililerin her zaman ziyarette bulunabileceklerini dile getirdi. Mısırlıoğlu Uluçay'ı İYİ Parti’ye çay, kahve içmeye davet etti.    

ŞU AN EN İYİ SİZİ BİZ ANLIYORUZ

AK Parti önceki dönem il başkanı ve belediye başkan adayı olan Hüseyin Ceylan Uluçay’ın açıklamalarına cevap veren İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Sayın Uluçay İYİ Parti’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne son yerel seçimlerde seçmenleri ile beraber teşkilatının da mı geçtiği ile ilgili bir ithamda bulunmuşsunuz. Bu bir akıl tutulmasıdır. 22 yıldır ülkeyi, 20 yıldır da Afyonkarahisar‘ı kesintisiz ve aralıksız yönettiniz, sizin partiniz tarafından yönetildi, sizin belediye başkanlarınız tarafından yönetildi. Görmezden geldiğiniz emeklimiz, esnafımız, işçimiz, dar gelirlimiz sizin baskıcı zulmünüzden kurtulmak için değişim istemiştir. Kör ve şaşı baktığınız için insanlarımızı anlayamadınız. Sizin umutsuzluğa ve çaresizliğe mahkûm ettiğiniz seçmenler bir değişim istedi. Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz artık değişim istedi. Bakın değerli kardeşim iktidar gücünü eline geçiren herkes ben ne oldum gibi bir hareketle milletten aldığı gücü bir anda kendi gücü sanarak hareket ediyor. Biz sizin iktidarınızda bunları yaşadık, şu an en iyi sizi biz anlıyoruz” dedi.

PERSONEL ÇIKARTACAKTINIZ

Başkan Mısırlıoğlu, “Bir diğer konu bizi belediyeden uzaklaştırılmış kişilerin ve emekçilerin durumuna sessiz kalmakla itham etmişsin Sayın Uluçay. Biz hiçbir zaman helal rızık peşinde çalışan hiçbir belediye personelinin veya kamu personelinin siyasi görüş ve düşüncesi yüzünden ekmeğiyle oynanmasından yana taraf değiliz. Bu kastettiğiniz kişiler basından takip ettiğimiz şekilde sizin siyasi rüşvet olarak seçimlere 3 ay kala almış olduğunuz kişiler. Şayet siz göreve gelseydiniz eminim ki sizde aynı şeyi yapacaktınız. Şişirilen kadroların maaşlarını ödeyemeyecektiniz ve personel çıkartacaktınız.”

SİYASİ TORPİLLE GELDİYSE GÖNDERİLİR

Mısırlıoğlu, “Bu makamın Afyonkarahisarlara hizmet eden bir makam olmasını istiyorum ve burada ayrımcılık yapmadan ihtiyaç durumuna göre ve insanların gerçekten o alınacak kadroya alınacak kadronun durumuna göre bilgi ve becerilerine kabiliyetlerine göre değerlendirip alınmaları daha doğru olur. Çünkü siyasi kayırmacılıkla alınan personel bence orada çok uzun vadede tutunamaz, işte iktidar değişikliği ile beraber de orada nasıl siyasi bir torpille geldiyse aynen siyasi bir şekilde de gönderilmiş olur” dedi.

LİYAKATLİ KİŞİLER ATAMAYA ÖZEN GÖSTERİN

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal’a seslenen Mısırlıoğlu, “Buradan da Sayın Burcu Köksal hanımefendiye sesleniyorum lütfen yapmış olduğunuz değişikliklerde ve atamalarda liyakate dikkat edelim. Elbette kendi kadronuzu oluşturmak zorundasınız. Kendinize göre bir ekip kurmak zorundasınız, bunların tamamında sizi destekliyorum. Ancak yapılan atamalar da atandıkları bölüme uygun işin ehli liyakatli kişiler atamaya özen gösterin.”

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Kapılarını Afyonkarahisarlılara açmalarını söyleyen Mısırlıoğlu, “Başarı tesadüf değildir başarılı olmak istiyorsanız mutlaka çok sesli düşünün ve istişareyi elden bırakmayın. Kapınızı Afyonkarahisarlılara açın. İstişareler neticesinde şehrimize ve insanımıza yapılacak hizmetlerde daha doğruyu bulursunuz diye düşünüyor buradan başarılar diliyorum” dedi.

HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM

Mısırlıoğlu, “İnşallah çalışmalarınız hayırlı hizmetlere vesile olur. Afyonkarahisar’ın 18 ilçesinde ve 42 beldesinde göreve gelen hangi partili olursa olsun tüm belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Tüm il genel meclis üyelerimizi tebrik ediyorum, tüm belediye meclis üyelerimizi, seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyor herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZİN SEVDASI AFYONKARAHİSAR

Beş yılın çok uzun bir zaman olmadığını belirten Mısırlıoğlu, “Bunun kıymetini bilin, zamanı iyi değerlendirin ve insanımıza hizmeti esas alan çalışmalarla ön plana çıkın. Siyasi kavgalarla siyasi çekişmelerle itişip kapışmalarla ve ilimiz adına ve ilçelerimiz adına kutuplaşmaya meydan verecek siyasi çatışmalardan lütfen uzak durun. Bu şehir hepimizin bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşıyız, hepimizin sevdası Afyonkarahisar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimi saygıyla hürmetle selamlıyor, herkese sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!