Telefon
WhatsApp
Organize suç çetesine ortak operasyon

Olayı gerçekleştiren şahısların O.K. ve Z.K. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Şüpheli şahısların Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasındaki bir köyde H.S. isimli şahsa karşı kişi hürriyetinden yoksun kılma ve silahlı yağma suçunu işleyerek, şahıstan 100.000 TL para talep ettikleri tespit edildi.

 Emniyet ve Jandarma görevlileriyle birlikte yapılan araştırma ve çalışmalar sonrasında, olayı gerçekleştiren O.K., A.G., F.Ş. ve D.A. isimli şahıslar ilimiz Erenler Mahallesinde kaldıkları pansiyonda suç aletleri ile birlikte, Z.K. isimli şahıs ise Jandarma Komutanlığı görevlilerince Şuhut ilçesinde yakalandılar.

Şüphelilerin kaldıkları pansiyon odalarında ve şüpheliler tarafından kullanıldığı tespit edilen araçta yapılan aramalar sonrasında; 1 adet siyah renkli 9 mm cal. tabanca ve buna ait 7 adet fişek, 33 adet mermi, 114 adet tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen sikke ve para, 1 adet tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen tabanca benzeri materyal,  1 sarım esrar olarak değerlendirilen madde,  1 adet sigara folyosuna sarılı yeşil renkli toz esrar olarak değerlendirilen madde,  2 adet kırmızı beyaz renkli uyuşturucu madde olarak değerlendirilen kapsül, Şeffaf poşete sarılı kristalize beyaz renkli uyuşturucu madde olarak değerlendirilen madde,  1 adet hard disk, 4 adet flash bellek, 1 adet laptop, 1 adet cep telefonu, 1 adet O.K. adına düzenlenmiş kaşe, Z.K. adına düzenlenmiş banka ve kredi kartları, 1 adet siyah renkli 9mm cal. ruhsatsız tabanca ve buna ait şarjöre basılı 9 adet mermi, 1 adet siyah renkli Otomatik pompalı tüfek ve buna ait 3 adet şarjör, 1 adet pompalı tüfeği ait kartuş,, 1 adet siyah renkli dürbün, 4 adet tarihi eser olacağı değerlendirilen sarı renkli kapı tokmağı, 1 adet avcı yeleği, 1 adet alacak verecek hesaplarının bulunduğu evrak ve not defteri ele geçirildi.

 

Yakalanan şüpheli şahıslar ve ele geçirilen malzemeler Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim edildi. Adli mercilere çıkarılan şahıslardan O.K. A.G. ve Z.K isimli şahıslar tutuklandılar.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği