Telefon
WhatsApp
Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar ziyareti sırasında bazı partililer tarafından Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan’a saldırıda bulunuldu. Saldırı karşısında sessiz kalmayan meslek kuruluşları tepki göstererek kınama mesajı yayınladı. Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan ve İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday açıklama yaparak tepkilerini dile getirdiler.
BASIN HÜRDÜR, SANSÜR EDİLEMEZ
Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar ziyareti sırasında basın mensubu arkadaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Meral Akşener’in Afyonkarahisar’daki esnaf ziyaretini takip eden Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan, bir partili tarafından önce birkaç kez dirseklendi, sonra video ve fotoğraf çektiği makina elinden düşürtüldükten sonra ezilerek kullanılamaz hale getirildi.
Olaya tepki gösteren Gökhan Kocaaslan’a bazı partililerin ikinci saldırısını ise CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal’ın eşi, gazeteci Yasin Köksal engelledi. Bu sırada saldırganın olay mahallinden diğer partililer tarafından kaçırıldığı gözlendi.
Afyonkarahisarlı basın mensupları olarak, bu menfur saldırıyı ve meslektaşımızın görevini yapmasının engellenmesini şiddetle ve esefle kınıyoruz.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun Odak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey’i telefonla arayarak, ‘Bu olayı yapanı mutlaka bularak gereğini yapacağımızdan emin olun’ demiş olması, öfkemizi azaltmamış olsa da, bu iyi niyet karşısında tepkimizin şiddetini sınırlı tutuyoruz.
İYİ Parti İl Başkanı Sayın Mısırlıoğlu’nun sözünün takipçisi olacağımızı belirtirken, hangi kişi ya da kurumdan gelirse gelsin meslektaşlarımıza yönelik saldırıların karşısında bir bütün olarak duracağımızı bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz. Basın hürdür, sansür edilemez.”

DAĞHAN VE ÖGEDAY’DA KINADI
Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan ise; “ODAK Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kocaaslan’a Iyi Parti Genel Başkanı Meral Aksener'in Afyon ziyaretinde yapılan saldırı ve engellemeyi esefle kınıyoruz. İYİ Parti İl Yönetiminden konuyla ilgili gerekli tedbirleri almasını, gereğini yapmasını bekliyoruz. Yapılan saldırının takipçisi olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diye konuştu.
İnternet Habercileri Derneği Başkanı İsmail Ögeday da; “Odak Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci kardeşimiz Gökhan Kocaaslana İyi Parti Lideri Meral Akşener’in Afyon ziyaretinde yapılan çirkin saldırıyı eshefle kınıyorum görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilere verdiğiniz değer buysa yazıklar olsun” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği