Telefon
WhatsApp
SEÇİMLERE GÜÇLÜ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ

Belde ziyaretlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karataş, şunları söyledi: “Saadet Partisi olarak yerel seçim çalışmalarımıza belde ziyaretleri ile devam ediyoruz. Afyonkarahisar’da belediyelerimizin kronik problemleri var. Tüm beldelerle ilgili anketlerimizi yapıyor, sorunlarını çıkarıyoruz. Sorunlara dair çözümlerle ilgili Seçim İşleri Başkanlığımız ve Mahalli İdareler Başkanlığımız çalışmalarını yürütüyor. Önümüzdeki haftalarda tüm beldelerimizle ilgili sorunları ve çözüm yollarını adaylarımızla birlikte açıklamaya başlayacağız. Saadet Partisi olarak yerel seçimlere en güçlü şekilde hazırlanıyoruz.”
Karataş konuşmasına şöyle devam etti; Hükümet ilk üç aylık icraatlarıyla, millete verdiği sözü tutmayacağını, ekonomiyi düzeltemeyeceğini, bu yanlış anlayıştan vazgeçmeyeceğini, dış politikada şahsiyetli bir duruş sergilemeyeceğini itiraf etti. Bu, aynı zamanda Saadet Partisi olarak ortaya koyduğumuz eleştirilerin, tespitlerin ve nihayet siyasi kulvara ilişkin tercihlerimizin doğruluğunu da ispatladı.

Problemlerimizi ve Çözüm Yollarını Biliyoruz
Bugün her birimize bir kağıt dağıtsak ve problemleri ile çözüm önerilerimizi birbirimizden habersiz yazsak; % 99 mutabakata varırız. Problemlerimizi de bunların çözüm yollarını da aslında hepimiz biliyoruz; neyi/nasıl yapmamız gerektiğinde hemfikiriz. Kırmızı ışıkta geçmememiz gerektiğini biliyoruz, bu konuda trafik lambalarının veya polisiye tedbirlerin de %100 çözüm olmadığını da biliyoruz. Öyleyse burada topyekûn bir anlayış, tavır ve tutum değişikliğine gitmemiz gerekiyor.

Her Yeni Dedikleri, Bir Öncekini Aratıyor

2021, 2022, 2023 hedeflerinin hiçbirini tutturamayan iktidar, şimdilerde 2024, 2025, 2026 yıllarını işaret ediyor. Öngörülerinin revizesinin revizesini yaptıkları halde hiçbirini tutturamadılar. Aradan geçen 5-6 yılın ardından şimdi 5-6 yıl öncesinin rakamlarını hedef olarak belirlemişler. Dolar kurunun yaklaşık 50 lira olacağını öngörüyorlarmış şimdi.
Ne zaman başları sıkışsa ya yeni bir anayasa paketi ya da yeni bir ekonomi programı açıklıyorlar. Her yeni dedikleri ise bir öncekini aratır hale getiriyor. Son açıkladıkları OVP bile, başarısızlığın ilanıdır aslında. Her sene sınıfta kalıp, dönem başında ‘bu kez söz derslerime çok çalışacağım’ diyen bir öğrenci gibi hareket ediyorlar.
‘Seçimden önce bol keseden vaatlerde bulun, seçime kadar idare et, seçimden sonra ise millete kemer sıktır’ politikası uyguluyorlar. Seçimden önce bal-şerbet vadedip, seçimden sonra millete zehir içiriyorlar. Ferîdüddin Âttar’ın ifadesiyle; ‘İbrahim gibi sözler söylüyorsun, ama neden Nemrutçasına harekette bulunuyorsun?’ Doğru işi doğru yapmak başka yanlış işi doğru yapmak başkadır. Bugün yaşadığımız problemlerin büyük kısmı işte bu anlayıştan kaynaklanmaktadır. Sözün güzelini söyleyip, işin yanlışını yapmaktan, yanlış işi doğru yapmaktan kaynaklanmaktadır.

Yerel Yönetimlerde Değişimi Başlatalım
‘Peki siz ne yapacaksınız?’ Diye soruyorlar; biz, sözün güzelini söylemeye, doğru işi de doğru şekilde yapmaya devam edeceğiz. Biz Saadet Partisi olarak Afyonkarahisar’ın, Değirmenayvalı’nın, Salar’ın, Sülün’ün, Nuribey’in ve diğer beldelerin mevcut konumunu, ekonominin hali hazırdaki durumunu hak etmediğini görüyor ve biliyoruz. Milletimize; gelin yerel yönetimlerle değişimi başlatalım, Hükümetin ürettiği faturanın bir kısmından yerel seçimlerde kurtulalım teklifini yapıyoruz. Zira beldelerimiz, ilçelerimiz, şehrimiz adil yönetilirse, yolsuzluk biterse, kaynaklarımız adil ve verimli kullanılırsa ülkemizde adaletin hâkim olması, yolsuzluğun son bulması mümkün hale gelecektir.” dedi. >> İsa Kuş

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!