Telefon
WhatsApp
Taytak, Ülkücülük her  makamın üstündedir

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar il başkanlığının, geçtiğimiz haftasonu gerçekleşen 14. Olağan genel kurul sonrası il başkanlığı tarafından yeni yönetim kurulu üyeleri ile tanışma yemeği düzenlendi. Programa MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MYK Üyeleri Ali Uçak ve Burak Pehlivan, MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci ve yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığının 14. Olağan genel kurulun hayırlı olmasını dileyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Bu dava kutlu bir dava, hakikaten dualı bir dava, onun üzerine binlerce şehidimiz binlerce gazimiz var. Biz bu kutlu yolun şimdiki zaman dilimindeki insanlarıyız. Bize düşen yük bunu daha haysiyetli daha şerefli daha başarılı olarak gelecek olan nesillere taşımamız gerekmektedir. Geçmişte babalarımızın harçlıklarıyla bu davayı yürütmeye çalıştık, şimdi evlatlarımızın harçlıklarını kullanıyoruz. Hepimizin şartları farklı ama bu yaptığımız hizmetlerin hepsi cenabı Allah'ın katında emin olun arkadaşlar inşallah sevap hanemize yazılacak bir yerdeyiz. Çünkü biz inanmış kutsal bir davanın insanlarıyız. Nihayetinde Milliyetçi Hareket Partisi bir siyasi partidir. Bu siyasi parti, diğer siyasi partiler gibi değil. Bizim anlayışımız, devleti 1000 yıl önce kuran zihniyetin, teşkilat yapısı ile devleti yöneten ve dünyaya hükmeden devletin bugünkü yapılanmasını taşıyan bir teşkilatız sonuçta. Ben de hayatımı bu anlayış içerisinde yaşadım. 1988 yılından bugüne kadar şükürler olsunki, davamdan hiç taviz vermeden mücadele ederek geliyorum. Milletvekilliği, İl başkanlığı, meclis üyeliği ve belediye başkanlığı bunların hiçbirisi meslek değildir, bunlar dönem içerisinde aldığımız vazifelerdir. Bizim şu an hepimizin aldığı gibi ama ülkücülüğümüz bunların hepsinin üstündedir”

AKÇAY, “ÜLKÜCÜ HAREKET DUALI BİR HAREKETTİR, TÜRK MİLLETİ DUALI BİR MİLLETTİR”

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Bu gönül sofrasında sizlerle birlikte olmaktan dolayı ziyadesi ile mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Afyon il kongremizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum, hepinize başarılar diliyorum. Mehmet Taytak Bey çok uzun yıllardır kadim dostumuz, kıymetli ağabeyimizdir. Gerek Afyon Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımızın gerekse Afyon'un bütün genel meseleleri ile ne kadar yakın takip ettiğini, çözmek için nasıl gayret içerisinde olduğunu en yakın tanıklarından birisiyim. Hem Afyon'u temsili noktasında hem de meclis faaliyetleri itibariyle bizlerin de meclis grubu olarak ve benim de grup başkan vekil olarak hakikaten genel kurulda görmediğim zamanlar huzursuzlandığım değerli milletvekili arkadaşımızdır. Kongrede de ifade ettiğim gibi, faaliyet raporu ve maliyet raporu okunduktan sonra faaliyet dolu dolu faaliyet ama bütçeye gelince son derece kısıtlı mütevazi bütçelerle bu faaliyetler yürütülüyor. Burada da bir hatıramı paylaşmak istiyorum. Ne zaman Afyon'a gelsek veya geçerken sık sık hatırlarım. 1975 yılında ilk katıldığım mitinge ben Afyon'da katıldım, Başbuğumuzu ilk burada gördüm. Çocukken yani o zamanlar babalarımızın harçlıklarıyla bu mütevazi bütçeler oluşuyordu biz de Burdur'un Yeşilova ilçesinde hep böyle 14-15-16 yaş grubu arkadaşlarımızla aramızda babalarımızdan aldığımız harçlığı toplayarak otobüs tutarak Afyon mitingine gelmiştik. Şimdi bu defa çocukların rızkıyla bu faaliyetler yürütülüyor. Sizler de Afyon il yönetim olarak elbette ailenizin rızkıyla bu faaliyetleri yürütüyorsunuz. Bu bakımdan ne kadar kutsal bir faaliyet yürüttüğümüzü en önemli delilidir. Genel Başkanımız sık sık tekrarlar gerek konuşmalarında gerekse sohbetlerinde, ‘Ülkücü hareket dualı bir harekettir, Türk milleti dualı bir millettir’ diye. Buna yürekten inanıyoruz. Tekrardan yeni yönetimin hayırlara vesile olmasını diliyorum”

UÇAK, “AFYON ÇOK ŞANSLI BÖYLE BİR VEKİLİMİZE SAHİP OLDUĞU İÇİN”

MYK Üyesi Ali Uçak, “Öncelikle bizi samimi ve sıcak bir şekilde karşıladığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Mehmet Taytak Bey bizim abimiz, yol arkadaşımız, sırdaşımız ve o yüzden Afyon gerçekten çok şanslı böyle bir vekilimize sahip olduğu için görüyorum ki sizler de onu canlı gönülden sahiplenmiş ve dimdik yanında ve arkasındasınız. İşte Milliyetçi Hareket Partisi budur, birlik ve beraberliktir. Hiç bir menfaat gütmeden, hiç bir mevki ve makam beklemeden, varını yoğunu ortaya koyarak Genel Başkanımızın çizmiş olduğu yolda yürümektir. Bir mevki makam olmadığında efendim başka bir yöne yönelip başka bir partiye geçip işte genel merkezimiz olmayacak gibi laflar söylemek bu ülkücülük değildir. Cenabı Allah bizi onlardan etmesin. Bu birlik ve beraberliğinizi de bozmasın. Biz gerçekten bu birlik ve beraberliği görünce gurur duyduk”

PEHLİVAN, “YENİ YÖNETİMİMİZİN HAYIRLARI VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

MYK Üyesi Burak Pehlivan, “Burada güzel bir birlik ve beraberlik örneği görüyoruz, sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Mehmet Taytak abimiz biz gibi böyle genç jenerasyona kol kanat geriyor ve her konuda tecrübelerinden faydalanıyoruz. Dedem Korkut der ki, ‘Kurdun yüzü mübarektir’ burada tüm gönüldaşlarımız mübarek bir yüze, bir kurt yüzüne, bir bozkurt yüzüne sahipler. Sayın il başkanımızın önderliğinde olan ve Mehmet Taytak Vekilimizin de bir güç olarak bir ağabey olarak arkamızda duraraktan oluşturmuş olduğunuz bu birlik ve beraberliği inşallah katlanarak devam edeceğine ve Afyon'da önümüzdeki yerel seçimler başta olmak üzere Genel seçimlere varıncaya kadar üstün başarılar sağlayacağınıza inanıyoruz. Ben tekrardan yeni yönetimimizin hayırları vesile olmasını diliyorum” dedi. >> İsa Kuş

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!